Ułatwienia dostępu

W maju uczniowie klasy 3b i 3e z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Szczecina. Zwiedziliśmy Zamek Książąt Pomorskich, gdzie przewodnik opowiedział ciekawe historie dotyczące księcia Bogusława X i jego żony oraz zegara znajdującego się na wieży ratuszowej. Po drodze zatrzymaliśmy się pod pomnikiem Krzysztofa Jarzyny – „ szefa wszystkich szefów” oraz pomnikiem Paprykarza Szczecińskiego. Podziwialiśmy Wały Chrobrego – taras widokowy o długości ok. 500 m na skarpie wzdłuż Odry. Następnie dotarliśmy do celu, czyli Morskiego Centrum Nauki, którego „sercem” jest wystawa składająca się w przeważającej większości z interaktywnych, samoobsługowych eksponatów umożliwiających samodzielne przeprowadzanie doświadczeń. To była bardzo ciekawa wycieczka, która przyniosła uczniom wiele wrażeń.

Wychowawczynie III b – Jolanta Macek i III e – Ewa Bagrowska.

Projekty