Ułatwienia dostępu

Ponownie uczniowie naszej szkoły 23 marca 2024 roku tym razem klasy 6b wzięli udział w kolejnym cyklicznym wydarzeniu zorganizowanych przez Polskie Centrum Programu Safer Internet z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Tematem tych zajęć było „Cyberprzemoc․ Co mogę zrobić i jak reagować?” W trakcie lekcji uczniowie mieli okazję dowiedzieć się czym jest cyberprzemoc i jakie są jej formy. Na przykładzie filmu można było zastanowić się skąd bierze się hejt i co napędza hejterów. Padły odpowiedzi także na pytanie, jak czuje się osoba doświadczająca agresji w sieci i gdzie może szukać pomocy. Rozmawialiśmy o roli świadka i obserwatora przemocowych sytuacji w sieci. Lekcja oparta była na bazie scenariuszy Cyberlekcji 3.0, który powstały w wyniku współpracy NASK i Ministerstwa Cyfryzacji.

Parys Trojan