Dnia 15 marca 2024 r. dla klas I – III odbył się spektakl o niezwykłym niedźwiedziu – dzielnym Misiu Wojtku, towarzyszącym żołnierzom gen. Andersa  w ramach spotkań z historią, organizowanych przez koszaliński IPN. Przedstawienie zostało przygotowane  przez profesjonalnych aktorów, a inscenizacja przystosowana była do percepcji najmłodszych.

Aktorzy w przystępny sposób opowiedzieli o szlaku armii generała Andersa, z którą wędrował oswojony niedźwiedź Wojtek. Dzieci wzięły czynny udział w przedstawieniu poprzez śpiew i zadawanie pytań. Żywo reagowały oraz brały czynny udział w przedstawieniu. Dzięki piosenkom i zmieniającej się scenografii, przygody misia Wojtka zostaną w pamięci uczniów na dłużej.

Organizator w szkole: Katarzyna Śliwińska – Słota