Ułatwienia dostępu

26 września pracownik Instytutu Pamięci Narodowej pan Jarosław Jagiełowicz przybliżył uczniom klas ósmych postać rotmistrza Witolda Pileckiego, bohatera czasów wojny, który oddał swoje życie za ojczyznę i prawdę. Prezentacja ukazała niezwykłą postać, żyjącą w okrutnych czasach, mającą na uwadze dobro wspólne, nawet ze szkodą dla siebie samego. Przez wiele lat władze komunistyczne robiły wszystko, żeby wymazać go z naszej pamięci, dopiero dzisiaj możemy w pełni zapoznać się z tą podziwu godną postacią, dla której patriotyzm oraz poświęcenie dla innych nie były pustymi słowami. Miejmy nadzieję, że poznawanie takich wielkich Polaków jak Witold Pilecki będzie inspiracją dla młodzieży oraz drogą do poszukiwania prawdziwych wartości w życiu.

Prezentacja była naukowym wstępem do obejrzenia filmu “Raport Pileckiego”, na który wybieramy się na początku października. 

Projekty