Ułatwienia dostępu

Już w kwietniu uczniowie klasy 3b i 3d otworzyli sezon wycieczkowy i wybrali się do Gdyni, gdzie zwiedzili  trójmasztowy żaglowiec Dar Pomorza. Zbudowany w 1909 roku, który do lat 80 służył Polskiej Marynarce Handlowej jako jednostka szkoleniowa. Uczniowie zachwycili się imponującą sylwetką żaglowca. W skupieniu zwiedzali jego wnętrze żaglowca, mogli poznać z bliska warunki życia i pracy polskich marynarzy i kadry oficerskiej . Z zaciekawieniem poruszali się w zabytkowych przestrzeniach, takich jak salon komendanta, mesa, szpital, stanowiska sterowe czy maszynownia. Następnie udaliśmy się do głównego celu wycieczki, czyli do Centrum Nauki Experyment, miejsca  interaktywnych wystaw i przestrzeni do twórczego eksperymentowania.To tu nasi odkrywcy w sposób namacalny, na własną rękę, mogli przeprowadzać eksperymenty i doświadczenia, poznając przy tym samym prawa rządzące przyrodą. I co najważniejsze wszyscy się świetnie bawili.

Wychowawczynie klas 3b i 3d.

Projekty