Ułatwienia dostępu

Dnia 21 kwietnia 2023 roku w klasie II c odbyły się warsztaty pszczelarskie. Podczas warsztatów dzieci z zaciekawieniem słuchały opowieści pana Michała, który z wielkim zaangażowaniem opowiadał o świecie pszczół i o pracy pszczelarza. Uczniowie poznali budowę pszczoły, dowiedzieli się z jakich elementów składa się ul, w jaki sposób widzą pszczoły, kiedy atakują, ile jedzą, jaka jest rola królowej, jak długo żyją robotnice i jak długo żyje królowa, jaka jest rola trutnia. Uczniowie poznali również przyczyny, dla których człowiek hoduje pszczoły oraz jakie jest ich ogromne znaczenie dla przyrody. Dzieci mogły także zapoznać się z elementami stroju pszczelarza. Dowiedziały się jakimi narzędziami posługują się pszczelarze i jak wygląda praca w pasiece. Zaglądały również do małego pszczelego ula. Ponadto dzieci miały możliwość przygotowania wyjątkowej świeczki z plastra wosku pszczelego oraz zakupić smaczny miodek. 

Wychowawczyni: Kinga Gajewska

Projekty