Ułatwienia dostępu

Lekcja otwarta dla dzieci z Przedszkola nr 14 odbyła się 23 maja. Przeprowadziła ją wychowawczyni klasy IIIe wraz ze swoją klasą. Na lekcję przybyła najstarsza grupa przedszkolaków wraz ze swoimi dwiema paniami. Tematem przewodnim wspólnej lekcji był: „ Mój pierwszy elementarz” . Wstępem do lekcji było odśpiewanie przez trzecioklasistów piosenki pt. „Dostał Jacek elementarz”. Na podstawie piosenki przedszkolaki przy pomocy swoich asystentów „uzupełniły” plecak Jacka odpowiednimi rysunkami, nazywały przedmioty, dzieliły słowa na sylaby, liczyły głoski, wymieniały samogłoski, następnie w grupach podpisywały obrazki. Grupa, która wykonała swoje zadanie , przystąpiła do zrobienia zakładki do książki. Przedszkolaki świetnie sobie poradziły z zadaniami, a trzecioklasiści spisali się jako odpowiedzialni opiekunowie i pomocni asystenci.

Prowadząca: Ewa Bagrowska

Projekty