Ułatwienia dostępu

Tegoroczne Święto Szkoły obchodziliśmy w SP17 21 marca pod hasłem “Biały Orzeł w krainie baśni”. Tego dnia było kolorowo i wesoło w naszej szkole. Wiele osób przyszło przebranych w baśniowe postacie.

Uczniowie klas 4-8 odkrywali na nowo świat baśni lub przypominali sobie swoje ulubione baśnie z dzieciństwa rozwiązując quizy, zagadki, rysując plakaty i bawiąc się w kalambury z wychowawcą. Potem na sali gimnastycznej pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego reprezentanci klas na rozgrzewkę pokonywali tor przeszkód, a następnie rywalizowali między sobą w wyścigach rzędów. Rywalizacja była bardzo zawzięta, wszyscy walczyli do ostatniego metra o punkt dla swojej drużyny. Pozostali uczniowie wspierali i kibicowali z trybun swoim zawodnikom.
Uczniowie klas I-III przyszli do szkoły przebrani za postacie z bajek. Tak samo przebrali się ich wychowawcy. Było zabawnie i kolorowo. Dzieci wraz z wychowawcami czytały bajki, rozwiązywały zagadki i brały udział w konkursach.: „Konkurs na najpiękniejszą bajkę” oraz „Konkurs na ilustrację do wybranej baśni”. Odbył się również pokaz mody. Z każdej klasy wybrano królową i króla bajek. Wszyscy brali też udział w zabawach sportowych na sali gimnastycznej. Każdy uczeń w czasie przerwy mógł kupić i zjeść pyszne ciastko, które upiekli rodzice. Nasi uczniowie w tym dniu poznawali ciekawe bajki, baśnie. Integrowali się we wspólnej zabawie. Organizatorzy dla klas 1-3: Małgorzata Nowe, Joanna Seremak

Tego dnia przedstawiciele klas mogli również obejrzeć przedstawienie uczniów  klasy 7a,b,c – “Rotkäppchen”, czyli “Czerwonego Kapturka” braci Grimm w języku niemieckim. Dziwnie było usłyszeć znaną baśń w obcym języku, ale miło też popatrzeć na grę naszych aktorów.

Na koniec uczniowie z wychowawcą witali wiosnę, czemu niestety nie sprzyjała pogoda. Niektóre klasy poszły do kina, na lody, inne pozostały w szkole, zamówiły pizzę lub grały w gry planszowe itp. To był nietypowy i bardzo miły dzień w naszej szkole!