Znamy zwycięzców XV Międzyszkolnego Konkursu Kraso­­­­mówczego!

14.marca 2024r. to data pamiętna dla wszystkich, którzy zdecydowali się na udział w jubileuszowej edycji konkursu krasomówczego. Tym razem odbył się on CK105, gdzie scena sprawiła, że każdy uczestnik zamieniał się w prawdziwego aktora. Zgłosiły się 22 osoby. Zadanie konkursowe polegało na pięknym opowiedzeniu jakiejś historii – z życia wziętej albo wymyślonej, zasłyszanej, wypatrzonej lub wyczytanej.

Uczniowie oceniani byli w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-5 oraz 6-7. W jury zasiedli znawcy tematu – miłośnicy sztuki teatralnej zaangażowani na co dzień w Dialogu,  panie: Lidia Nowosad, Bożena Lwowska oraz pan Adam Walkowiak.

Zwracając uwagę na swobodę i płynność wypowiedzi, kontakt z publicznością, poprawność językową oraz mimikę, gest i ruch sceniczny jury wyróżniło następujące osoby:

Klasy 4-5:

1 miejsce – Hanna Hamera ze Szkoły Podstawowej nr 3, opiekun – p. Luiza Rudnik,
2 miejsce – Maciej Maliszewski ze Szkoły Podstawowej nr 3, opiekun – p. Luiza Rudnik,
3 miejsce – Maria Khellaf z ZPSM im. G. Bacewicz,  opiekun – p. Wanda Winiarczyk,
3 miejsce – Zuzanna Górska z ZPSM im. G. Bacewicz,  opiekun – p. Wanda Winiarczyk.

Klasy 6-7:

1 miejsce – Michał Nurzyński ze Szkoły Podstawowej nr 17, opiekun – p. Beata Banaś-Dziobek,
2 miejsce – Maria Bochen ze Szkoły Podstawowej nr 17, opiekun – p. Małgorzata Granda,
3 miejsce – Hanna Pieślak ze Szkoły Podstawowej nr 1,  opiekun – p. Agnieszka  Ignacak,
3 miejsce – Olga Rodziewicz ze Szkoły Podstawowej nr 17, opiekun – p. Małgorzata Granda,
3 miejsce – Michalina Magierek ze Szkoły Podstawowej nr 17, opiekun – p. Małgorzata Granda.

Konkurs pokazał wszechstronność zainteresowań uczestników  oraz ich nieprzeciętne umiejętności aktorskie. Brawo!

Organizatorzy – CK105 i SP 17