Ułatwienia dostępu

„Koszalińska szkoła przyjazna dla autyzmu”

Dnia 19 lutego 2024 roku naszą szkołę odwiedziła fundacja „Zdążyć z Miłością” wraz ze Stowarzyszeniem Mama w Mieście Koszalin oraz  samorzecznikiem Kacprem Rudakiem w ramach kampanii „Koszalińska szkoła przyjazna dla autyzmu”.

Pan Kacper Rudak przeprowadził prelekcję dla przedstawicieli klas 7-8, podczas której  podzielił się swoimi doświadczeniami z życia osoby ze spektrum autyzmu. Celem spotkania było szerzenie wiedzy na temat rozwoju i funkcjonowania osób w spektrum autyzmu oraz trudności z jakimi na co dzień zmagają się na różnych etapach życia. Pan Kacper w ciekawy sposób opowiedział o spektrum autyzmu na podstawie własnych doświadczeń życiowych. Dla naszych uczniów spotkanie było cenną lekcją, podczas której wzbogacili swoją wiedzę. Ta wiedza umożliwi uczniom patrzeć na osoby w spektrum autyzmu z wrażliwością i zrozumieniem.

Dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie serdecznie dziękują Panu Kacprowi oraz osobom mu towarzyszącym za odwiedzenie naszej szkoły.

Wydarzenie koordynowały: Anna Woszczynska i Agata Beszczyńska-Kurpisz