Ułatwienia dostępu

W czwartkowy wieczór 23. listopada w auli Politechniki Koszalińskiej odbył się koncert z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Organizatorami przedsięwzięcia byli: Szkoła Podstawowa nr 17 w Koszalinie, Stowarzyszenie Pomerania Cantat w Koszalinie oraz gospodarz spotkania – Uniwersytet Trzeciego Wieku Politechniki Koszalińskiej.

Artystami wieczoru byli: Chór Pomerania Cantat Dziecięcej Akademii Chóralnej, Chór ORLIKI z SP 17 oraz Koło teatralne z SP 17.

Podczas miedzypokoleniowego spotkania z poezją i muzyką wybrzmiały najpiękniejsze wiersze i pieśni patriotyczne, które ze wzruszeniem wykonywali wszyscy obecni.

Wśród głównych celów działania możemy wymienić:

  • rozwijanie formuły edukacji patriotycznej wśród naszych uczniów;
  • promocję działań artystycznych SP 17 na rzecz środowiska lokalnego.

Organizatorkami wydarzenia były pp. Kamila Figielska (nauczycielka muzyki i dyrygentka Chóru ORLIKI) i Małgorzata Granda (nauczycielka j. polskiego i opiekunka Koła Teatralnego) Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z koncertu ZaśpiewajMY dla Niepodległej.

Projekty