Ułatwienia dostępu

Dnia 11 września 2023 roku  uczniowie klasy pierwszych uczestniczyli w spotkaniu z funkcjonariuszem policji. Tematem pogadanki było „Bezpieczeństwo na drodze” oraz zapoznanie dzieci z jednym z najbardziej znanym zawodów służb społecznych.

Pan policjant przypomniał zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zachęcił do wyposażenia ubiorów i plecaków w elementy odblaskowe, przestrzegał również najmłodszych przed zabawami w pobliżu jezdni. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, zadawały wiele pytań, identyfikowały i opisywały czynności zawodowe funkcjonariusza oraz  wykazały się dobrą znajomością znaków drogowych i zasad przechodzenia przez ulicę. Zapamiętały telefony alarmowe. Takie spotkania odbywają się w naszej szkole od wielu lat i przynoszą dobre efekty.

Nasze motto: Pamiętaj o tym, żeby być czujnym, musisz „słyszeć i widzieć” ulicę.

Organizator: Katarzyna Śliwińska – Słota

Projekty