Ułatwienia dostępu

Dnia 13 czerwca 2023 roku uczniowie klasy 7c oraz delegacje klas 7b i 8b odwiedzili stolicę naszego województwa.Celem wycieczki było zapoznanie się z atrakcjami Morskiego Centrum Nauki oraz Podziemnych Tras Szczecina Dworca Głównego.Ta pierwsza instytucja ma popularyzować wiedzę na temat zagadnień związanych z morzem oraz wodą. Interaktywna ekspozycja pozwala poczuć się prawdziwym wilkiem morskim i brać udział we wszelkiego rodzaju sytuacjach, z jakimi na co dzień mają do czynienia marynarze. Podziemne trasy przenoszą nas w epokę “zimnej wojny” oraz Polski pod rządami komunistów, realistycznie prezentują życie w tamtych czasach. Pokazują również grozę wojny oraz problemy, z jakimi borykali się wtedy ludzie.

Nasza wycieczka miała wymiar turystyczno-rekreacyjny, ale też edukacyjny- poszerzała wiedzę z fizyki, chemii, przyrody i historii. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Nauczyciele:

Piotr Skołozdrzy

Tomasz Durawa

Projekty