Ułatwienia dostępu

Grupa teatralna ponownie odwiedziła Seniorów w Domu Pomocy Społecznej – Złoty Taras. Tym razem celem było wspólne kolędowanie. Młode aktorki z klasy V a przygotowały piękne wiersze o tematyce świątecznej i refleksyjnej. I chociaż święta już za nami, udało się zbudować niepowtarzalny klimat pokoju, zadumy i wspomnień… Wspólnie wyśpiewane kolędy, jak choćby „Cicha noc” czy „Lulajże Jezuniu” sprawiały, że łza kręciła się w oku, a „Gore gwiazda” i „Dzisiaj w Betlejem” – nogom nie pozwoliły ustać w miejscu. Spotkanie zakończyło się słodko – SIEDEMNASTKA częstowała cukierkami wraz z życzeniami, by „życie mieszkańców DPS było słodkie jak cukierek, a otaczający ich ludzie – dobrzy jak chleb”. W myśl: „Kto daje, ten dostaje” i my zostaliśmy obdarowani na drogę pysznymi cukierkami i pięknym dyplomem – podziękowaniem. Tego wszystkiego doświadczyłyśmy 9. stycznia 2023 roku – Fanki teatru w szkole wraz z opiekunką – Małgorzatą Grandą.

Projekty