Monika Kozłowska,
Anna Durawa, Krystyna Grabowska,
Marzenna Kawecka, Malwina Polek

Poznaj regulamin świetlicy szkolnej

Chlubą szkoły jest świetlica, w której pod okiem wykwalifikowanych nauczycielek najmłodsi uczniowie znajdują nie tylko opiekę czy pomoc w odrabianiu lekcji. Bogactwo i różnorodność form pracy przyciąga do świetlicy także i starszych uczniów. Mogą w niej realizować także swoje pozaszkolne zainteresowania, a efektem ich zainteresowań są prace plastyczne, wyroby rękodzieła artystycznego, które ozdabiają nie tylko szkołę, są też sprzedawane na aukcjach przeprowadzanych na cele charytatywne, bądź na kiermaszach szkolnych.

Bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży cieszy się uczestnictwo w świetlicowym zespole teatralnym istniejącym od 1992 roku. Wystawiane przez zespół kierowany przez mgr Krystynę Dudek, mgr Mirosławę Polek i mgr Wiesławę Pieczyńską inscenizacje baśni "Czerwony Kapturek", "Jaś i Małgosia", "Calineczka", "Trzy świnki", "Kot w butach" czy "Królowa Śniegu" przyciągały do szkoły widzów z okolicznych przedszkoli nr14 i 16, a mali aktorzy stali się przedmiotem podziwu swoich kolegów, dla których dają przedstawienia. W latach 2002 – 2007 pieczę nad teatrzykiem szkolnym przejęły panie mgr Krystyna Wiernicka, mgr Małgorzata Kacała, mgr Krystyna Grabowska i mgr Małgorzata Fałdasz. Wystawiły m. in. takie przedstawienia, jak: „Gargamel i cztery krasnoludki”, „Baba Jaga u dentysty”, „Na straganie”, „Szafa babuni”. Z okazji nadania szkole imienia świetlica wystawiła "Legendę o Białym Orle", która została nagrana przez miejscową telewizję kablową. Każde przedstawienie posiada wspaniałą scenografię i kostiumy przygotowywane przez nauczycieli świetlicy wspólnie z dziećmi i ich rodzicami. Występy uświetniają wiele szkolnych uroczystości mając swoją wierną widownię składającą się z rówieśników i bliskich, licznie przybywających na przedstawienia. Z doświadczeń i fachowości nauczycieli świetlicy założonej przez nieżyjącą już i nieodżałowaną mgr Teresę Madajczyk, korzystali przez wiele lat słuchacze Studium Nauczycielskiego.

Dalej