Z okazji setnej rocznicy w 2018 roku wprowadzenia ustawy, na mocy której Brytyjki uzyskały prawa wyborcze, magazyn BBC History opracował listę „100 kobiet, które zmieniły świat”. Następnie odbyło się głosowanie z udziałem czytelników magazynu. Ranking – wygrała – Maria Skłodowska-Curie, pionierka badań nad promieniowaniem i pierwsza osoba, której wręczono dwie nagrody Nobla. W naszej szkole również z okazji obchodów 100-lecia Odzyskania Niepodległości, poświęciliśmy uwagę Marii Skłodowskiej Curie jej niezwykłej działalności dla dobra ludzkości i rozwoju nauki. 19. 12. 2018r. odbyła się wystawa poświęcona Marii Skłodowskiej Curie w ramach konkursu z chemii. Chętni uczniowie klas ósmych wykonali: prezentacje multimedialne, albumy pokazujące życie prywatne i naukowe polskiej Noblistki.

Organizator: konkursu i wystawy Katarzyna Ciechanowicz

Kliknij tutaj i zobacz fotorelację