W dniach 23-29 września 2018r. 13 uczniów z klas VIII SP nr 17 i klas III oddziałów gimnazjalnych pod opieką nauczycieli p.Drężek i p.Kostewicz odwiedziło naszą partnerską szkołę Ida-Ehre-Schule w Bad Oldesloe w Niemczech. Przez tydzień mieliśmy wiele okazji, aby bliżej poznać niemieckich partnerów i doskonalić swoje umiejętności językowe. Mieszkając u rodzin mogliśmy poznać zwyczaje codziennego życia i ich kulturę. Zwiedziliśmy szkołę i obserwowaliśmy ich lekcje. Jak co roku zwiedzaliśmy Lubekę i Hamburg. Wrażenie zrobił na nas port w Hamburgu, a najbardziej smakowały marcepany z najstarszej cukierni Niederegger. Wizyta w domu strachów Dungeon wzbudziła najwięcej emocji.

W dniach 20-26 maja 2018r. będziemy gościć niemieckich partnerów w naszych domach i w naszej szkole w Koszalinie. Co roku nasz wyjazd i program wymiany jest dofinansowywany przez Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Pomerania ze środków Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

Agnieszka Drężek Justyna Kostewicz

Kliknij tutaj i zobacz fotorelację