24.05 - Spotkanie ze stomatologiem - ortodontą Panią Anną Jedlińską

W dniu 24 maja odwiedziła świetlicę szkolną na zaproszenie Anny Durawy i Małgorzaty Kasprowicz, stomatolog - ortodonta pani Anna Jedlińska, która podzieliła się z dziećmi klas I-III wiedzą na temat profilaktyki próchnicy oraz higieny jamy ustnej. Uczniowie zapoznali się z techniką prawidłowego mycia zębów oraz z zasadami dbania o uzębienie poprzez właściwą dietę i higienę, zapoznali się z modelowym układem uzębienia ludzkiego, odpowiadali na pytania w ramach konkursu, a na koniec prelekcji otrzymali moc prezentów - breloczki, pasty do zębów, notesiki, naklejki i inne gadżety, które oprócz tego że zmotywowały ich do dbania o zdrowy uśmiech na pewno przyniosły im sporo radości. Pani Annie Jedlińskiej i jej asystentce dziękujemy serdecznie za spotkanie.

Kliknij tutaj i zobacz fotorelację