Historia piernika.

Dnia 07.12. dzieci z klasy III g były na wycieczce w Muzeum w Koszalinie. Były to zajęcia edukacyjne na temat historii pierników. W części teoretycznej dzieci mogły obejrzeć prezentację multimedialną na temat historii pierników, Torunia i miejsc gdzie wypieka się pierniki. Potem mogły samodzielnie formować pierniczki w starodawnych foremkach i je wypiekać. Następnym etapem zajęć było rozwiązywanie krzyżówek i rebusów podsumowujących zdobytą na warsztatach wiedzy. Dzieci doczekały się swoich wypieków, które mogły zabrać do domu. Przy okazji poznały przyprawy używane do wypieków pierników: cynamon, kardamon, goździki, gałkę muszkatołową. Zajęcia były niezwykle ciekawe, wprowadziły nas w świąteczny nastrój, zachęciły do przygotowań do Świąt i zrobienia w domu świątecznych pierniczków.

Wychowawczyni klasy III g -Joanna Seremak

Kliknij tutaj i zobacz fotorelację