W dniu 14.12.2017 r udaliśmy się całą klasą na wycieczkę Bożonarodzeniowe spotkanie w "Magicznym Kawałku Świata".

W czasie 2 godzin dzieci zapoznały się i utrwaliły panujące tradycje świąteczne. Wspólnie śpiewaliśmy kolędy. Głównym jedna k celem naszego spotkania było samodzielne wykonanie pierniczków bożonarodzeniowych. Dzieci z pełnym zaangażowaniem przystąpiły do działania:

-Zapoznały się z jakich składników powstaje ciasto piernikowe.
-Własnoręcznie wygniatały, wałkowały i uformowały ciastka, i obserwowały wypiekanie w piekarniku;
-Wspólnie z prowadzącymi zajęcia wykonały lukier do zdobienia pierników.
-Ozdobiły swoje "świąteczne ciastka".
-Rozmawiały o Bożonarodzeniowych zwyczajach w domu.
-Śpiewaliśmy kolędy ze śpiewników przy akompaniamencie gitary.
-Bardzo ważnym punktem dnia była oczywiście degustacja wykonanych pierniczków;
-Na koniec spotkania wspólnie zapakowaliśmy pierniki w formie świątecznego prezentu i zabraliśmy smakołyki do domu.

Po wspaniałej zabawie wszyscy wróciliśmy do szkoły. Dzieci były bardzo wesołe i zadowolone. Pełne wrażeń oglądały swoje pierniczkowe arcydzieła.

Kliknij tutaj i zobacz fotorelację