Pierwsza pomoc zajęcia w klasie Ic i IIc.

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w zajęciach edukacyjnych w ramach :"Jak udzielamy Pierwszej Pomocy" prowadzonych przez pana policjanta. Pan policjant przekazał uczniom jak ważna jest pierwsza pomoc, jak czasami niewiele trzeba, aby móc uratować komuś życie, a także jak niewiele trzeba, żeby je stracić. Uświadomił wszystkim, że nawet dziecko może stać się bohaterem życia. Żeby móc nim być, trzeba najpierw nauczyć się właściwie i świadomie reagować, ponieważ nigdy tak naprawdę nie wiemy, kiedy nasza wiedza o udzielaniu i wzywaniu pomocy , opanowanie i podstawowe umiejętności mogą to życie uratować. Uczniowie w praktyce uczyli się jak udzielić pierwszej pomocy, czyli jak sprawdzić przytomność, jak właściwie wezwać pomoc, jak sprawdzić oddech. Zajęcia zaspokoiły wiedzę i pobudziły ciekawość dzieci. Z dużym zaangażowaniem wykonywały masaż serca na fantomie osoby dorosłej jak i dziecka. Każdy uczeń miał możliwość zaprezentować swoje umiejętności pod okiem specjalisty.

Kliknij tutaj i zobacz fotorelację