Kilka dni po obchodach Święta Niepodległości 16 listopada w naszej szkole pozostaliśmy w patriotycznej atmosferze dzięki harcerzom z Harcerskiego Klubu Turystyki Pieszej PTTK "Sezam" im. Aleksandra Kamińskiego. Przygotowali oni pod okiem mgr Alicji Taraby wystawę o "Szarych Szeregach" oraz kominek z wierszami i piosenkami powstańczymi. Jednak głównym bohaterem spotkania, na które zaproszeni byli zainteresowani uczniowie z całej szkoły był naoczny świadek oraz uczestnik Powstania Warszawskiego druh Jerzy Leonowicz ps. "Żbik", "Henryk". Pan Leonowicz jest jednym z dwóch żyjących w Koszalinie do dziś żołnierzy "Szarych Szeregów" walczących w obronie Warszawy w czasie II wojny światowej. Opowiedział on o swoim życiu, o tym jak jako szesnastolatek postanowił walczyć za kraj i jak te walki wyglądały. Uczniowie byli bardzo poruszeni jego historią, szczególnie, że wiele osób z naszej szkoły, również nosi harcerski mundur. Całe przedsięwzięcie było zakończeniem ogólnopolskiej akcji "BohaterOn" odbywającej się na początku roku szkolnego i polegającej na wysyłaniu kartek do żyjących jeszcze powstańców.

Kliknij tutaj i zobacz fotorelację