W dniu 30 wrze¶nia 2016 r. nasza szkoła uczestniczyła w akcji VI ¦wiatowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej pod hasłem: Młodsi sprawdzaj±, czy starsi tabliczkę mnożenia znaj±!     Zobacz plakat.
Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Jest okazj± dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległo¶ci po wakacjach. Natomiast doro¶li mog± dać przykład dzieciom – pokazuj±c swoj± ¶wietn± znajomo¶ć trudnych przypadków mnożenia. Uczniowie klas trzecich stali się tego dnia egzaminatorami i sprawdzali znajomo¶ć tabliczki mnożenia równolatków, starszych kolegów oraz dorosłych. W przeprowadzeniu egzaminu pomagali nauczyciele, rodzice i uczniowie z klas starszych, którzy będ±c w klasie trzeciej reprezentowali nasza szkołę w Szkolnych Mistrzostwach Tabliczki Mnożenia.

Wszyscy chętni mogli sprawdzić się w grach:”Olimpijczycy”, „Krzyżak”, „Super prymus”, „Matematyka z myszk±”, „Królowa skakanki”, „Piłkarz matematyk” oraz w grach losowych.

Przed szkołę wyszły również uliczne patrole zaopatrzone w losy z tabliczk± mnożenia, które przepytywały przypadkowych przechodniów – na placu zabaw, w parku i sklepach. Uczestnicy za poprawne odpowiedzi otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”, a najlepsi imienny certyfikat. Całemu przedsięwzięciu towarzyszyła bardzo przyjazna i dobrej zabawy atmosfera.

Koordynatorki: Ewa Bagrowska i Małgorzata Panasowiec

Zobacz fotorelację.