W dniu 13V2015r. w Centrum Edukacji Nauczycieli w Koszalinie odbył się VI finał Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Religijnej dla uczniów Szkół Podstawowych.

Organizatorem konkursu jest Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej w Koszalinie przy współpracy Centrum Edeukacji Nauczycieli w Koszalinie , a patronat honorowy nad konkursem objął ks. bp. Paweł Cieślik.

Z etapu rejonowego wyłoniono 20 finalistów z okręgów : Białogard, Kołobrzeg, Wałcz, Sławno, Piła i Koszalin, którzy zakwalifikowali się do finału . Spośród 20 finalistów wyłoniono Laureatów.

Uczeń ze Szkoły Podstawowej nr 17 im. Orła Białego w Koszalinie MATEUSZ SZCZEPANIAK z kl.V a został Laureatem zajmujac II miejsce, natomiast GABRIELA MISZTAL z kl. VI a została finalistką. Opiekunem katechetka Teresa Szewczyk . Kliknij tutaj aby zobaczyć relację prasową