Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /usr/home/szkolanr17/domains/sp17koszalin.com.pl/public_html/templates/sp17_04d/functions.php on line 182

Świetlica strona główna


W szkole jest świetlica, działająca pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli najmłodsi uczniowie znajdują nie tylko opiekę czy pomoc w odrabianiu lekcji. Bogactwo i różnorodność form pracy przyciąga do świetlicy także i starszych uczniów.

 Bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży cieszy się uczestnictwo w świetlicowym zespole teatralnym istniejącym od 1992 roku. Wystawiane przez zespół kierowany przez:

 • mgr Krystynę Dudek,
 • mgr Mirosławę Polek,
 • mgr Wiesławę Pieczyńską

inscenizacje baśni "Czerwony Kapturek", "Jaś i Małgosia", "Calineczka", "Trzy świnki", "Kot w butach" czy "Królowa Śniegu" przyciągały do szkoły widzów z okolicznych przedszkoli nr 14 i 16, a mali aktorzy stali się przedmiotem podziwu swoich kolegów, dla których dają przedstawienia.

W latach 2002 - 2007 pieczę nad teatrzykiem szkolnym przejęły panie:

 • mgr Krystyna Wiernicka,
 • mgr Małgorzata Kacała,
 • mgr Krystyna Grabowska,
 • mgr Małgorzata Grzegrzółka (Fałdasz).

Wystawiły m. in. takie przedstawienia, jak: „Gargamel i cztery krasnoludki”, Baba Jaga u dentysty”, Na straganie”, Szafa babuni”. Z okazji nadania szkole imienia świetlica wystawiła "Legendę o Białym Orle", która została nagrana przez miejscową telewizję kablową.

Z doświadczeń i fachowości nauczycieli świetlicy założonej przez nieżyjącą już i nieodżałowaną mgr Teresę Madajczyk, korzystali przez wiele lat słuchacze Studium Nauczycielskiego.

 

Uczniowie naszej świetlicy mają czas na swobodne zabawy zgodnie ze swoimi zainteresowaniami. Dzieci mają również możliwość oglądania ulubionych filmów animowanych czy słuchania muzyki. Wśród wielu różnorodnych form zajęć świetlicowych najbardziej lubianymi przez dzieci są zajęcia zabawy ruchowe i różnego rodzaju wycieczki, dlatego też poświęca się im dużo czasu.

Dzieci równie chętnie odrabiają prace domowe pod czujnym okiem wychowawców świetlicy, którzy służą im pomocą w każdej chwili. Dzisiaj w świetlicy realizowane są różnego rodzaju koła zainteresowań:

 • koło plastyczne „Twórczy Orlik”,
 • koło wokalno-umuzykalniające,
 • kółko miłośników doświadczeń,
 • koło nauki programowania „Ozobot”.

 

 

W świetlicy organizowane są różne imprezy okolicznościowe. Uczniowie uczęszczający na zajęcia często biorą udział w różnorodnych konkursach. Ponadto świetlica szkolna aktywnie włącza się w życie szkoły