Świetlica

Chlubą szkoły jest świetlica, działająca od godz. 7:00 do godz. 16:00 w której pod okiem wykwalifikowanych nauczycielek najmłodsi uczniowie znajdują nie tylko opiekę czy pomoc w odrabianiu lekcji. Bogactwo i różnorodność form pracy przyciąga do świetlicy także i starszych uczniów. Mogą w niej realizować także swoje pozaszkolne zainteresowania, a efektem ich zainteresowań są:

• prace plastyczne,
  • wyroby rękodzieła artystycznego,

które ozdabiają nie tylko szkołę, są też sprzedawane na aukcjach przeprowadzanych na cele charytatywne, bądź na kiermaszach szkolnych.

Bardzo dużym zainteresowaniem młodzieży cieszy się uczestnictwo w świetlicowym zespole teatralnym istniejącym od 1992 roku. Wystawiane przez zespół kierowany przez:

• mgr Krystynę Dudek,
  • mgr Mirosławę Polek,
  • mgr Wiesławę Pieczyńską

inscenizacje baśni "Czerwony Kapturek", "Jaś i Małgosia", "Calineczka", "Trzy świnki", "Kot w butach" czy "Królowa Śniegu" przyciągały do szkoły widzów z okolicznych przedszkoli nr14 i 16, a mali aktorzy stali się przedmiotem podziwu swoich kolegów, dla których dają przedstawienia.

W latach 2002 – 2007 pieczę nad teatrzykiem szkolnym przejęły panie:

• mgr Krystyna Wiernicka,
  • mgr Małgorzata Kacała,
  • mgr Krystyna Grabowska,
  • mgr Małgorzata Fałdasz.

Wystawiły m. in. takie przedstawienia, jak: „Gargamel i cztery krasnoludki”, „Baba Jaga u dentysty”, „Na straganie”, „Szafa babuni”. Z okazji nadania szkole imienia świetlica wystawiła "Legendę o Białym Orle", która została nagrana przez miejscową telewizję kablową. Każde przedstawienie posiada wspaniałą scenografię i kostiumy przygotowywane przez nauczycieli świetlicy wspólnie z dziećmi i ich rodzicami.

Występy uświetniają wiele szkolnych uroczystości mając swoją wierną widownię składającą się z rówieśników i bliskich, licznie przybywających na przedstawienia. Z doświadczeń i fachowości nauczycieli świetlicy założonej przez nieżyjącą już i nieodżałowaną mgr Teresę Madajczyk, korzystali przez wiele lat słuchacze Studium Nauczycielskiego.

Regulamin świetlicy szkolnej