Aktualności

Niepodległościowy quiz dla długodystansowców - czyli co wiesz o historii Polski?

 11 listopada 2020 r. Polska świętowała 102 rocznicę odzyskania niepodległości. W tym roku, po raz pierwszy, obchodziliśmy tę ważną rocznicę inaczej – w formie zdalnej. Pomimo tego, że nasze tegoroczne świętowanie miało inny charakter, nasi uczniowie stanęli na wysokości zadania i zaangażowali się w niepodległościowe projekty zaproponowane przez nauczycieli SP 17. 

Uczniowie siedemnastki niemal od początku roku szkolnego brali czynny udział w inicjatywach niepodległościowych, przykładem będzie akcja BohaterOn „Kartka dla Powstańca”, która na stałe zagościła w naszym kalendarzu. W tym roku poza samym wykonaniem kartek uczniowie napisali listy do bohaterów 1944r, wspierając ich zwłaszcza w trudnym okresie pandemii COVID-19. Klasy młodsze i starsze zaangażowały się w konkursy plastyczno-graficzne z wykorzystaniem technologii informatycznych w świetlicy szkolnej. Powstawały tam min. piękne prace plastyczne, a także projekt plakatu niepodległościowego wykonany za pomocą dostępnych programów graficznych.

Ze względu na ograniczenia związane z pandemią, tegoroczne obchody przeniesione zostały także do Internetu. Dzięki platformie Google Classroom, na której pracują uczniowie wraz z nauczycielami w naszej szkole, mógł odbyć się „zdalny konkurs”- Niepodległościowy quiz dla długodystansowców.

QUIZ okazał się niezwykłym doświadczeniem, ponieważ w zabawny sposób przypomniał uczniom na ile znają wydarzenia, które doprowadziły do upadku, a następnie odzyskania przez Polskę niepodległości. Poziom pytań był zróżnicowany. Na większość pytań nasi mali historycy odpowiedzieli bezbłędnie.

 WYNIKI KONKURSU:

 I miejsce: MAREK WNĘK kl. 8b

II miejsce: NATALIA KLUSKA kl. 7b

III miejsceHANNA ŁAZARSKA kl. 7d

WyróżnienieJULIA KNITTER kl. 7g

W imieniu Dyrekcji, pracowników szkoły i uczniów wszystkim Polakom życzymy: siły, cierpliwości, radości, dobrych wyborów, wiary, miłości, odwagi, zdrowia i wytrwałości w tym trudnym okresie.

Organizatorzy:

mgr Iwona Kosińska

mgr Edyta Sikorska

mgr Adrian Podpirko