Aktualności

MAŁY ZNAWCA POJĘĆ HISTORYCZNYCH

Kluczowe pojęcia myślenia historycznego i praktyczne zastosowanie współczesnej techniki – to hasło stało się inspiracją do zorganizowania Szkolnego Konkursu Historycznego pt. „Mały znawca  pojęć historycznych”. Zadaniem uczniów klas VI –VIII było umiejętne wykorzystanie odnalezionych informacji w rozwiązywaniu problemów.

Uczestnicy konkursu za pomocą smartfonów, tabletów i innych urządzeń elektronicznych musieli szybko i prawidłowo zinterpretować różnorakie materiały źródłowe rozwiązując 60 zadań w 60 minut. Wymagało to od uczniów umiejętności porównania informacji , odwołania się do różnych kontekstów historii, rozstrzygnięć logicznych wskazując związki przyczynowo-skutkowe. Nasza intelektualna zabawa okazała się doskonałym ćwiczeniem rozwijającym kompetencje cyfrowe.

 

LAUREACI KONKURSU:

I miejsce: Patrycja Dudziak kl. VI i

II miejsce: Elżbieta Kret kl. VIII c

III miejsce: Marcin Pakulski kl. VIII b

Wyróżnienia: Natalia Przekota kl. VII e, Aleksander Szczygieł kl. VIII b

 

Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami oraz nagrodami rzeczowymi.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i gratulujemy!

 

Organizatorzy:

mgr Iwona Kosińska

mgr Edyta Sikorska

mgr Adrian Podpirko