Aktualności

Sieciowe pogaduszki

Uczniowie klas 6 pod opieką Parysa Trojana w ramach zajęć informatycznych "O poczcie internetowej i wirtualnej komunikacji" pracowali nad jej tworzeniem i obsługą. Poznawali interfejs pocztowy. Oczywiście nie obyło się to bez problemów podczas tworzenia konta ale ostatecznie wszyscy osiągnęli cel.

Nastąpiła wymiana informacji za pomocą poczty elektronicznej i nie trzeba było używać znaczków pocztowych a wiadomości dochodziły migiem a nie po tygodniu. Posługiwanie się nowym programem nie jest wcale takie łatwe na początku, co innego jak popracuje się na nim jakiś czas, wtedy otwierają się jego tajniki. Niektóre portale pocztowe zaraz po założeniu konta umożliwiają korzystania z komunikatora, dysku wirtualnego, oraz licznych darmowych aplikacji.

Dzięki temu właśnie uczniowie poszczególnych klas 6 w usłudze OneDrive (w chmurze internetowej) pracowali nad wspólnymi prezentacjami na temat właściwego zachowania się w sieci internetowej. Zapraszamy do obejrzenia niektórych prac, różnych a o tym samym zagadnieniu.