Aktualności

Szkolny Konkurs Antynikotynowy

Na przełomie grudnia 2019 i stycznia 2020 odbył się w szkole Konkurs dla klas IV pod hasłem: Jak  zapobiegać i chronić się przed  paleniem papierosów?, który został rozstrzygnięty 24 stycznia 2020r. Uczniowie mieli do wyboru wykonanie pracy plastycznej lub komputerowej na zadany temat. Wszyscy chętni uczniowie z klas czwartych wybrali formułę pracy plastycznej. Wykonanych zostało 7 prac (szkoda, że tak mało) przez uczniów z wszystkich trzecich klas IV: a, b, c. Prace zostały wykonane różnymi  technikami, a temat został przez autorów bardzo dobrze zinterpretowany.

Konkurs odbył się w ramach realizacji działań związanych z kompetencjami kluczowymi, w tym przypadku - z samodzielnym docieraniem do informacji.  Wraz z konkursami dla klas VII i VIII tworzy całość tematyczną związaną z zapobieganiem wszelkim  uzależnieniom. Zakładano, że z każdej klasy IV wpłynie na konkurs co najmniej dwie prace plastyczne i to zostało w 100% zrealizowane. Uczniowie samodzielnie docierali i korzystali z różnych źródeł informacji, jedynie ukierunkowani przez nauczycielkę.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce - Antonina Kateusz kl. IV a

II miejsce - Kacper Grzonka kl. IV c i Dawid Rabiej kl. IV a

III miejsce -Lena Nowak kl. IV b i Anastazja Pecyna kl. IV b

 

Opiekunką wszystkich uczniów oraz organizatorką konkursu była nauczycielka przyrody -L. Nowosad