Zajęcia w bibliotece

Podczas kolejnych zajęć w Filii Bibliotecznej nr 11 uczniowie wysłuchali fragmentu książki „Królik i Misia”(J. Gough, J. Field). Bohaterów książki dzieli wiele – Królik jest marudą, którego nic nie cieszy, a Misia to oaza spokoju i optymistka. Uczniowie przekonali się, że mimo tych różnic Królik i Misia są parą zgranych przyjaciół. Historia, z którą uczniowie zapoznali się podczas zajęć, utwierdziła ich     w przekonaniu, że życie jest o wiele przyjemniejsze, gdy można je dzielić z kimś bliskim. Nic nie cieszy bardziej, niż przyjaciel, który każdego dnia dzieli z nami radości i smutki. Nawiązując do  wysłuchanego fragmentu książki, podczas zajęć uczniowie wykonali bałwana. Co prawda, nie ze śniegu jak Królik i Misia a z papieru. Mimo to, zajęcia bardzo podobały się uczniom.