Zajęcia z robotyki i programowania

W czwartek 16 stycznia, uczniowie klasy 5b wraz z wychowawcą p. Beatą Klimaszewską, wybrali się do Galerii EMKA, aby wziąć udział w warsztatach edukacyjnych z robotyki. Uczniowie mogli nauczyć się konstruowania najprawdziwszych robotów, za pomocą specjalnie do tego zaprojektowanych klocków. Klocki do robotyki wyposażone były
w czujniki i elementy elektroniczne, które pozwalały robotowi wykonywać różne skomplikowane czynności np. przewozić tajne ładunki, sortować, układać kostkę Rubika lub stawać do walki z przeciwnikiem. Zajęcia te okazały się świetną zabawą, połączoną z nauką. To wszystko za pomocą edukacyjnych zestawów LEGO, Lego MindstormsEv3, Lego Boost,  Robo Kids.  WSPANIAŁA  PRZYGODA!