Aktualności

Spotkanie z kolekcjonerem

W miniony piątek, 13 grudnia, uczniowie klasy 6c, 6g oraz 5c, gościli na lekcjach historii Pana mgr Zbigniewa Stanisławskiego z Koszalińskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego. Tematem przewodnim tego spotkania było „ Kolekcjonerstwo jako przygoda z historią ”.

Nasz gość opowiadał o tym, czym zajmuje się numizmatyka, w jaki sposób kolekcjonować monety i jak zwracać uwagę na różnice między nimi. Pan Zbigniew opowiadał również o innych rodzajach kolekcjonerstwa, takich jak falerystyka, filatelistyka, kolekcjonerstwo regionalne i inne. Atrakcją tego spotkania była możliwość oglądania i dotykania przez uczniów wielu ciekawych i cennych przedmiotów kolekcjonerskich. Biorąc pod uwagę zainteresowanie uczniów tematyką zajęć, zaciekawienie oglądanymi przedmiotami kolekcjonerskimi i dużą ilość pytań ( na wszystkie nasz gość odpowiedział ), można stwierdzić, że była to fascynująca lekcja, ukazująca historię z innej strony.

Serdecznie dziękujemy Panu Zbyszkowi. Mamy nadzieję, że nie było to nasze ostatnie spotkanie.

 

Opiekunowie

mgr Beata Klimaszewska

mgr Iwona Kosińska

mgr Edyta Sikorska