Aktualności

Mikołajki w II C

Dzień 6 grudnia rozpoczął się nietypowo. Uczniowie klasy II c zostali bardzo mile zaskoczeni przez Świętego Mikołaja i Jego pomocników. Dzieci zastały na swoich ławkach tylko z pozoru białe kartki, które okazały się początkiem wspaniałej mikołajkowej przygody. Na dzieci czekały przeróżne zagadki (językowe, pamięciowe, słowne), które uczniowie rozwiązywali w ustalonych na prośbę Św. Mikołaja grupach: Mikołajów, Choinek, Opłatków, Prezentów oraz Bombek.

W zamian za prawidłowe rozwiązania zagadek na dzieci czekała nie tylko słodka, ale i zdrowa niespodziankowa przekąska. Jednak największą radość sprawiła uczniom zabawa w zapakowywanie jednego z Nich
w świąteczny prezent. Ponadto na pięknie przystrojonym stole oraz
w worku Św. Mikołaja na dzieci czekały mikołajkowe prezenty. Uczniowie dowiedzieli się rownież, że pierwszą sztuczną choinkę stworzyli nasi zachodni sąsiedzi. Niemieckie drzewko było wykonane przy użyciu barwionych gęsich piór, a tradycyjne trzy kolory świąt Bożego Narodzenia to: zielony, czerwony i złoty. Z kolei największa na świecie skarpeta na prezenty mierzyła 32,56 metra długości i była szeroka na 14,97 metra, a ważyła tyle, co pięć dorosłych reniferów i pomieściła blisko 1000 prezentów. Natomiast najwcześniejszymi znanymi ozdobami
choinkowymi były jabłka. To był bardzo mile spędzony czas.