Aktualności

Z wizytą w Berlinie!

Po raz kolejny uczniowie klas V, VI, VII i VIII uczestniczyli w przedświątecznej wycieczce do stolicy Niemiec. Naszym pierwszym punktem podróży było poznanie architektury starej części Berlina, w której znajduje się obecnie Muzeum Pergamońskie ze zrekonstruowanym Wielkim Ołtarzem Zeusa (pergamoński ołtarz). Była to możliwość poznania bezpośrednio tego, o czym niejednokrotnie mówiono na lekcjach historii i sztuki.

Kolejnym etapem był spacer ulicami  Berlina. Obejrzeliśmy znajdujące się w pobliżu zabytki, a także obowiązkowe punkty turystyczne takie jak Reichstag, Brama Brandenburska czy Pomnik Pamięci Holocaustu.

Ostatnim kluczowym elementem było odwiedzenie niemieckich jarmarków bożonarodzeniowych, które należą do tradycji adwentowych państw niemieckojęzycznych. Uczniowie zaopatrzyli się w przepiękne ozdoby świąteczne, skosztowali lokalnych specjałów kulinarnych oraz poznali kulturę i zwyczaje berlińczyków. Ponadto w trakcie dokonywania zakupów musieli posłużyć się umiejętnościami językowymi.

Tu naprawdę poczuliśmy ciepłą atmosferę zbliżających się świąt. Kiermasze, wypieki, zapach imbiru i regionalne dania świąteczne zapamiętamy na zawsze. Było pięknie!

 Es weihnachtet!!!

Opiekunowie wycieczki:

mgr Iwona Kosińska

mgr Edyta Sikorska

mgr Małgorzata Kasprowicz

mgr Adrian Podpirko