Aktualności

Akcja charytatywna „Kartka dla Rodaka”

Uczniowie klasy VI b podczas zajęć rękodzieła artystycznego prowadzonych przez nauczycieli Agatę Beszczyńką – Kurpisz oraz Annę Woszczyńską wykonali kartki bożonarodzeniowe. Uczniowie wykonali kartki techniką de’cupage a także własnoręcznie wypisali na nich życzenia.

Kartki wykonane 17 października przez uczniów, zostały przekazane Fundacji dla Rodaka, która prowadzi akcję „Kartka dla Rodaka”. Akcja polega na wysyłaniu do Rodaków zamieszkałych poza granicami kraju, własnoręcznie wykonanych (głównie przez dzieci) świątecznych kartek pocztowych. Kraje, do których Fundacja wysyła kartki to: Kazachstan, Obwód Kaliningradzki, Czarnogóra, Litwa, Białoruś, Ukraina, Czechy, Belgia, Kanada, Łotwa, Armenia, Gruzja, Estonia, Mołdawia, Nowa Zelandia, Bośnia i Hercegowina, Węgry, Wielka Brytania, Chorwacja, Macedonia i Włochy.