Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W październiku obchodziliśmy w naszej szkole IX Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Jest to międzynarodowa akcja, która ma na celu zachęcenie wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia po długich wakacjach, a także uświadomienie, iż znajomość tabliczki mnożenia jest niezbędna w życiu codziennym.

W tym dniu zostały przeprowadzone przez Komisje Egzaminacyjne  egzaminy z tabliczki mnożenia dla chętnych w szkole i poza terenem szkoły. Uczniowie klas III grali w Olimpijczyka, Krzyżaka i Królowę Skakanki z wykorzystaniem Kart Grabowskiego
Poprzez wspólną zabawę, łączymy się z ludźmi na całym świecie. Chcemy propagować zasadność uczenia się tabliczki mnożenia, a także poznawania matematyki. Musimy pamiętać, że przedmiot ten towarzyszy nam przez całe życie.
Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia wzbudziły w uczniach wiele pozytywnych emocji, pobudziły chęć zdrowej rywalizacji . Gratulujemy Mistrzom, dziękujemy Egzaminatorom i wszystkim uczestnikom.