Aktualności

Klasa 5H w Muzeum Wody

 Dnia 7 października klasa 5h, wraz z wychowawcą p. Parysem Trojanem, w ramach zajęć z kreatywności udała się na wycieczkę do koszalińskiego Muzeum Wody.

Obiekt z jednej strony przybliża historię Koszalina, z drugiej wzmacnia postawę pro-ekologiczną zwiedzających.

W dawnej filtrowni znajduje się ekspozycja prawie 300-letniej historii wodociągów Koszalina. Ekspozycja składa się głównie ze starych planów i map sieci wodociągowo-kanalizacyjnej, fragmentu rury wodociągowej z 1726 roku, hydrantów i urządzeń z przełomu XIX i XX wieku.

Dzieci były zainteresowane tak nietypowymi eksponatami. Bardzo żywo i energicznie uczestniczyły w zwiedzaniu.  Nie dość, że poznały fragment historii swojego miasta, to jeszcze miały okazję naocznie przekonać się, jak ważne jest prawidłowe korzystanie z tak z pozoru prostej rzeczy jak sieć wodociągowo- kanalizacyjna. 

Wycieczka i zajęcia zaliczone zostały do bardzo udanych.