Aktualności

Dzień pełen wrażeń.

Dla uczniów klasy 5H i 5I dzień 26 września był dniem pełnym rozmaitości. Dzień zaczął się jak każdego ucznia zajęciami jednak już po kilkudziesięciu minutach klasa 5H opuściła mury szkoły aby udać się miejską komunikacją do ogromnej multimedialnej sali na film Angry Birds 2. Oczywiście klasa 5I również postanowiła opuścić szkołę wraz z wychowawcą . W połowie dnia obie klasy wraz z wychowawcami spotkały się, i od tego momentu razem uczestniczyły XIX Zachodniopomorskim Festiwalu Nauki w POLITECHNICE KOSZALIŃSKIEJ.

Była to okazja do kształtowania postaw niezbędnych do uczenia się  i rozbudzenia w uczniach motywacji do nauki. Niezwykłych wrażeń dostarczył dzieciom pokaz świateł laserowych poruszających się w takt muzyki.    

Ponadto uczniowie wzięli udział w pokazach i warsztatach – wyzwania robotów LEGO i eksperymenty ze światłem. Jednak najbardziej zainteresowała uczniów prezentacja o zastosowaniu termowizji. Na koniec zajęć każdy uczeń otrzymał pamiątkowe zdjęcie wykonane kamerą termowizyjną.

Agata Jarosz i Parys Trojan