Aktualności

Lekcja historii, której nie wolno nam zapomnieć!

Są lekcje historii, których nie wolno nam zapomnieć. Właśnie dlatego 5 października uczniowie klas V, VI, VII i VIII pojechali do niezwykłego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku - muzeum jakiego nikt dotąd nie stworzył.

W nowoczesnym wnętrzu znajduje się jedna z największych wystaw na świecie poświęconej tamtej bestialskiej wojnie. Uczniowie bezpośrednio mogli doświadczyć kataklizm z wielu perspektyw – nie tylko żołnierzy, ale przede wszystkim cywilów. Muzeum uzmysłowiło naszym uczniom  bezmiar zbiorowego szaleństwa, które ogarnęło świat po 1 września 1939 roku. 

Na wystawie głównej Muzeum przygotowano specjalną przestrzeń przeznaczoną dla zwiedzających, która bezpośrednio przeniosła nas w czasie. Muzeum na wszystkich wywarło  ogromne wrażenie oraz  z pewnością pozwoliło przybliżyć wydarzenia i tragedie związane z okresem II wojny światowej.

Czas oczekiwania na powrót wykorzystaliśmy na zwiedzanie Starego Miasta.

Wycieczka do Gdańska okazała się niezwykłym doświadczeniem! Z pewnością wielu z nas wróci tam jeszcze nie raz.

Opiekunowie wycieczki:

mgr Iwona Kosińska

mgr Edyta Sikorska

mgr Adrian Podpirko