Aktualności

Wyprawa Świata, która zmieniła kurs historii

Z okazji 500-tnej rocznicy pierwszej wyprawy dookoła świata, która zmieniła kurs historii i udowodniła, że Ziemia jest okrągła uczniowie klas szóstych wraz z wychowawcami wybrali się do Multikina  na film pt. : “Wyprawa Magellana”.

Młodzież z naszej szkoły  stanęła za sterami pięciu okrętów pod dowództwem Ferdynanda Magellana i Juana Elcao. Poznała podróż pełną niebezpieczeństw, humoru i miłości. To była prawdziwa opowieść o walce z żywiołem oceanu, rajskich wyspach, o których nie śniło się nikomu.

Film animowany Ángel’a  Alons został wykorzystany jako atrakcyjne narzędzie realizacji wymagań podstawy programowej. W dużym stopniu przyczynił się do internalizacji treści związanych z odkryciami geograficznymi na przełomie XV i XVI wieku, ale przede wszystkim usprawnił i unowocześnił proces nauczania-uczenia się.

Widowiskowe efekty specjalne oraz muzyka zwracały uwagę widza, który w fotelu kinowym czuł się tak jakby on sterował w morskich przestworzach. Uczniowie byli zachwyceni obrazem. Film wzruszał ich, niosąc jednocześnie istotne treści wychowawcze.

Organizatorzy wyjścia:

mgr Edyta Sikorska

mgr Iwona Kosińska

mgr Beata Klimaszewska