Aktualności

Od ziarenka do bochenka

– warsztaty edukacyjne w Skansenie Chleba

3 października 2019 r. klasa III b udała się w prawdziwą podróż do przeszłości. W ramach rozwijania kompetencji patriotycznych wybraliśmy się do Skansenu Chleba w Ustroniu Morskim na warsztaty edukacyjne.

Dzieci wzięły udział w prelekcji, która przeniosła je w odległą przeszłość. Poznały dawny sposób wypieku pieczywa, zobaczyły narzędzia używane dawniej w rolnictwie oraz poznały historię piekarnictwa. Wszyscy uczniowie mogli rozsiąść się w drewnianych ławach, koncentrując wokół serca skansenu -  ponad 130 - letniego pieca, który zachował się w jednym z budynków mieszkalnych wioski Ząbrowo. Największą atrakcją było samodzielne tworzenie bułeczek, które przybrały ciekawe formy.

Zajęcia w Skansenie dały możliwość zdobycia nowej wiedzy oraz umiejętności uczenia się poprzez  bezpośrednie doświadczenie. Wróciliśmy do szkoły z własnoręcznie upieczoną bułeczką i dyplomem piekarza!

Opiekunowie wycieczki:

mgr Ewa Bagrowska

mgr Adrian Podpirko