Aktualności

XXV Jubileuszowy Festyn Archeologiczny w Biskupinie – 2019 r.

Dnia 14 września 2019 r. uczestniczyliśmy w  nietypowej edycji biskupińskiego Festynu Archeologicznego. Jubileuszowy XXV Festyn był czymś zupełnie nowym – połączył wątki tematyczne z poprzednich Festynów, był ich podsumowaniem.  Przenieśliśmy się  nie tylko w czasie, ale i w przestrzeni.

Odwiedziliśmy Japonię, starożytny Egipt, Grecję i Rzym. Poznaliśmy opowieści niezwykłych Celtach, wojowniczych Wikingach i tajemniczych Bałtach. W trakcie wycieczki nie zabrakło walk wojowników, pokazów mody, degustacji dawnych potraw, tańca i muzyki z różnych epok i kultur. Podróż w czasie okazała się  męcząca, ale wszyscy wrócili do domu szczęśliwi, dzierżąc w dłoniach prawdziwe skarby.  Z niecierpliwością czekamy już na kolejną odsłonę festynu.

Opiekunowie wycieczki:

mgr Iwona Kosińska

mgr Edyta Sikorska

mgr Adrian Podpirko