Aktualności

XIV MIĘDZYSZKOLNY KONKURS KRASOMÓWCZY rozstrzygnięty!

Uczestnicy konkursu pod hasłem „Obejrzane, przeczytane, wymyślone, zasłyszane – historie 2019 roku!” spotkali się 17. maja. W jury zasiadły panie z Krajowego Bractwa Literackiego, tj.: Pani Krystyna Pilecka, p. Grażyna Piekarewicz oraz p. Stanisława Schreuder. Do konkursu zgłosiło się 21. uczestników, którzy oceniani byli w dwóch kategoriach – „dzieci starszych’ i „ dzieci młodszych”.

W zabawie uczestniczyły trzy szkoły: SP 6, SP 18, SP17. 

Uczniowie przepięknie opowiadali przygotowane wcześniej historie. Dzięki nim słuchacze przenosili się w różne miejsca i czasy, mogli się przestraszyć, pośmiać, wzruszyć, a nade wszystko – wiele nauczyć! Mało kto ma odwagę stanąć przed publicznością i zaprezentować swoją historię bez błędów językowych, z wzorową dykcją i interpretacją głosową tekstu. A uczestnicy naszego konkursu taką odwagą się wykazali – gratulujemy! I zapraszamy za rok! – Polonistki

Wyniki:

Kategoria „Dzieci starszych”:

I m. – SP 18

II m. – SP 18 i SP 17

III m. – SP 17

Kategoria „Dzieci młodszych”:

I m. – SP 18 i SP 17

II m. – SP 17

III m. – SP 18 i SP 17.