Aktualności

Finał Koszalińskiej Niezapominajki 2019

10 maja o godz. 17:00 w Koszalińskiej Bibliotece Publicznej im. Joachima Lelewa w Koszalinie odbył się finał konkursu Koszalińska Niezapominajka 2019. Do konkursu przystąpiło 111 osób, łącznie przysłano 179 prac. Z tego trzyosobowa komisja wybrała 40 wierszy i nagrodziła:

15 osób w kategorii dorosłych i 25 osób w kategorii dzieci i młodzieży. Jedną z nagród dla laureatów było umieszczenie autorskiego zwycięskiego wiersza w  wydawnictwie okolicznościowym  w postaci tomiku poetyckiego.

Podczas uroczystości zaprezentowane zostały wiersze laureatów konkursu, a także przedstawione sylwetki poetów. Każdy z uczestników otrzymał nagrodę książkową i trzy egzemplarze  wspomnianej wyżej publikacji wydanej przez KBP im. Joachima Lelewela w Koszalinie. Impreza upłynęła w niezwykle poetyckiej atmosferze z niezapominajką w tle. Na zakończenie laureaci wraz z rodzinami zostali zaproszeni na degustację okolicznościowego tortu.

Z naszej szkoły zwyciężczyniami zostały: w kategorii dzieci i młodzieży – Zuzanna Chmielewska z klasy VI, a w kategorii dorosłych – Lidia Nowosad ( nauczycielka przyrody)

Gratulujemy zwyciężczyniom!

Oprac. Lidia Nowosad