Aktualności

Szlakiem zamkowych tajemnic

Dnia 18 maja 2019 r. odbyła się wycieczka do Malborka, w której wzięły udział klasy: IV, V i VI. Najważniejszym punktem wycieczki było zwiedzanie zamku krzyżackiego, który liczy już ponad 700 lat. Krzyżacy, jak tłumaczył nam Pan przewodnik, to Zakon Szpitala Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie.

Razem z Panem przewodnikiem wędrowaliśmy po zamku, poznając jego różne tajemnicze zakamarki oraz bardziej oficjalne miejsca. Dowiedzieliśmy się, że zamek składa się z trzech części: zamku niskiego, średniego i wysokiego. W wysokiej części zamku znajduje się kościół, który został odbudowany po zniszczeniach II wojny światowej.

Wyprawa do malborskiej warowni okazała się wspaniałą i niepowtarzalną lekcją historii, ponieważ jest to jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie naprawdę można poczuć średniowieczną atmosferę!

Opiekunowie wycieczki:

Iwona Kosińska

Adrian Podpirko