OZOBOT - czyli uczymy się wesoło programować!

Do naszej szkoły od września 2018 r. zawitał niezwykły miniaturowy gość „Ozobot".

Dzięki robotowi i kilku kolorowym mazakom dodatkowe zajęcia komputerowe w klasie I b zamieniły się w lekcje programowania . Radość uczniów była ogromna, bo to były lekcje uśmiechu i wielkiej frajdy. Ilość zabawy i nauki była niezmierna, tak jak nieograniczona jest kreatywność dzieci związana z rysowaniem i planowaniem tras, po których może jeździć Ozobot.

Zajęcia programowania wykorzystujące ozoboty idealnie wpisały się w rozwój motoryki małej. To ta umiejętność niezbędna do rozwoju procesu pisania była rozwijana z uczniami przez cały rok szkolny. Do takiej pracy nie trzeba zachęcać żadnego ucznia!

Miejmy nadzieje, że po raz kolejny wyruszymy w magiczną podróż tym razem w nowym roku szkolnym! Wszystkim uczestnikom projektu składam wielkie gratulacje.

Adrian Podpirko – prowadzący zajęcia