Aktualności

Wyjątkowa lekcja historii – wycieczka do Jamna 

Dnia 9 maja 2019 r. klasa Va i Ve była na wycieczce edukacyjnej w Jamnie. Spotkanie odbyło się  w ramach projektu regionalnego „Jamno- wyspa kulturowa Koszalina. Zauważ! Poznaj! Doceń!”

Dzieci zwiedziły Zagrodę Jamieńską, gdzie mogły zobaczyć ślady kultury jamneńskiej, przebierały się w tradycyjne stroje, odciskały pieczątki. Obejrzały także przedstawienie kukiełkowe „ O dobrych Julkach znad brzegów Jamna”. Ponadto uczniowie  zwiedzili najstarszy w Koszalinie, wyremontowany kościółek, a także nieczynny cmentarz ewangelicki.

Dużym walorem wyprawy było to, że żywa lekcja historii połączona była z zabawą i rekreacją. Dzieci nauczyły się piosenki, uczestniczyły w pięcioboju julkowym (jak bawili się dawni mieszkańcy Jamna i Łabusza). Na koniec otrzymały drobną pamiątkę i zadanie – krzyżówkę do rozwiązania.

Wszyscy uczniowie pisali sprawozdanie z wycieczki. Wiele osób podkreślało w nim, że  taki sposób poznawania „ Naszej Małej Ojczyzny” jest niezwykle wartościowy i przyjemny.