Aktualności

Powitanie wiosny z filatelistami

Cykliczną imprezą organizowaną przez filatelistów, wspólnie z Pocztą i szkołami Koszalina, jest uroczyste powitanie wiosny. W 2019 roku do udziału w tym wydarzeniu zostały zaproszone dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 17. Uroczystość tradycyjnie odbyła się 21 marca w budynku poczty głównej w Koszalinie. W sali konferencyjnej spotkały się dzieci z przedstawicielami władz miasta, pracownikami poczty, rodzicami i filatelistami.

Bardzo interesującym momentem spotkania była opowieść pani biolog o zwiastunach wiosny. Uczniowie klasy „4 i” zaprezentowali przygotowany wraz z wychowawczynią program artystyczny, który uświetnił imprezę. Zwycięzcom konkursu na projekt znaczka pocztowego wręczono puchary, dyplomy i upominki. Prace uczniów, nie tylko nagrodzonych, można było podziwiać na przygotowanej wcześniej wystawie. Po uroczystym ogłoszeniu nadejścia wiosny do Koszalina zebrani obejrzeli wystawę, a dzieci zwiedziły Urząd Pocztowy.

Komisja konkursowa złożona z filatelistów i nauczycieli wyłoniła zwycięzców konkursu na projekt znaczka pocztowego, którego motywem przewodnim w tym toku był tulipan.

I miejsce - Magdalena Gajzner

II miejsce – Krzysztof Połać

III miejsce – Maja Świrska

Wyróżnienia:

Natalia Maliszewska

Olaf Langer

Filip Nader